Zdrowie-Zycie.pl

Czym są drawki alkoholowe

Dodano: 14-03-2019


Informacje

Domena: https://zdrowie-zycie.pl/
Kontakt: -
Miejscowość: -
Adres: - -
Kod pocztowy: -
Opis

Wśród alkoholików częstym zjawiskiem jest występowanie tak zwanej delirki. Według fachowej nomenklatury nazywa się to delirium alkoholowym. Na ogół spotyka to osoby, które po wielu dniach, a czasem nawet tygodniach, nagle zmuszone są do odstawienia alkoholu. Wtedy organizm zaczyna wariować i pojawiają się drgawki alkoholowe. Przyczyną fizjologiczną tego zjawiska jest fakt, że organizm z chwilą dostarczenia alkoholu wydziela hormon zwany dopaminą. Jest to tak zwany hormon szczęścia, który daje poczucie spełnienia, spokoju i radości.

Przez to alkoholik uczy się, że po wypiciu alkoholu, poczuje się lepiej. Gdy jednak alkoholu zaczyna brakować, organizm zaczyna dopominać się, nie tyle samego alkoholu, co samej dopaminy. Natomiast alkoholik, podświadomie dąży do zaspokojenia potrzeby mózgu, i napicia się alkoholu. Więcej szczegółowych informacji na temat delirki oraz metod jej leczenia, można znaleźć na zdrowie-zycie.pl.DODAJ OPINIEKomentarz opublikowany przez: Adrian Kowalski
Dodany: 2019-03-21 15:24:50

Opisywane zagadnienie dotyczące alkoholizmu na tej stornie bardzo mi pomogły zrozumieć zachowanie mojego wujka, który jest alkoholikiem.

Ocena: 5

Oceń firmę (0 z 0 głosów)