Ósmy Krasnal spółka z o.o.

Autyzm przedszkole warszawa

Dodano: 16-02-2020


Informacje

Domena: https://osmykrasnal.edu.pl/
Kontakt: 733 661 353
Miejscowość: Warszawa
Adres: Różana 61
Kod pocztowy: 02-569
Opis

Dziecko nadpobudliwe i mające problemy z komunikacją, niekoniecznie jest niegrzeczne. Im szybciej osoby dorosłe to zrozumieją, tym lepiej. Ma ono wówczas szansę na fachową pomoc. Mało kto wie, czym jest autyzm. Warszawskie przedszkole Ósmy Krasnal pomaga dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną. Poza typowym wsparciem psychologiczno-pedagogicznym jest także integracja sensoryczna i zajęcia TUS. W placówce sięga się także po dogoterapię.

Dzieci ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera są nieufni i bardzo trudno nawiązują kontakty z rówieśnikami. Badania pokazują jednak, że współpracowanie ze zwierzętami może mieć na dziecko zbawienny wpływ. Zwykle dzieci podchodzą do psów z rezerwą. Jednak bardzo szybko czworonogi zyskują ich zaufanie. Budowanie relacji zaś pomaga, m.in. w lepszym kontakcie z otoczeniem i w werbalnym komunikowaniu swoich potrzeb.

Ważne jest też to, z fachowej pomocy mogą też skorzystać dzieci spoza placówki. Mogą korzystać z oferty odpłatnej lub na postawie orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej.DODAJ OPINIENie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)